Oleme Kanepi koolis juba mõnda aega käinud ringi mõttega, kuidas muuta õpilaste olemine koolis ühelt poolt mugavamaks ja teisalt võimalusterohkemaks.  Suurt tähelepanu tahame pöörata õpilaste liikumisele ja ka rohkem värskes õhus liikumisele. Liikumine on tihedas seoses aju tegevusega ehk füüsiline aktiivsus mõjub vaimsele tegevusele toetavalt.

Eelmisel aastal tegime koridoridesse puhkenurki, kus õpilased saaksid vabal hetkel ja vabas asendis olla. Sügisel sütitas meid füüsikaõpetaja Kristel ideega teha koos heategevuslik projekt ehk küpsetada küpsiseid, turustada need ning koguda raha millegi jaoks, mida õpilased vajavad. Mõte jäi peatuma ronimisseinal. Õpetaja Ele valmistas retsepti ning kaks kuud toimus ülekooliline küpsetamine. Iga klass ja õpilane sai oma võimaluse, sai anda oma panuse. Eemale ei jäänud ka õpetajad ja töötajad. See oli suur kogemus, meeskonnatöö ja nauding, mis toimus. Küpsetusmeeskond eesotsas Riina Hassiga küpsetas, pakendajad pakkisid, turustajad müüsid. Kõige keerulisem oligi müügiprotsess. Tagasiside meie ühistegevusele on olnud ainult positiivne ning tahe ja kaasalöömise hasart tugev, maitse igati magus.

Kuna lubasime anda raha laekumise kohta ülevaate, siis kirjutangi lahti müügiprotsessi. Küpsise hinnaks otsustasime määrata 1 euro. Tartu jõululaadal leidis aset esimene müük. See toimus õues ja hirm ebaõnnestuda oli suur. Siiski saavutati tubli tulemus, 7. klassi õpilane Elisabet Maranik müüs üksinda 116 euro eest. Kokku teeniti 450 eurot. Samal ajal toimus müük õpetaja Urmase juhtimisel ka Kanepi jõululaadal, sealt koguti 210 eurot. Suur ja raske ettevõtmine oli õpetaja Kristeli eestvedamisel jõululaat Tallinna Lauluväljakul, kus koguti 610 eurot. Parim müüjapaar oli 4. klassi Karmen Kokk ja 8. klassi Maarja Runtal. Paralleelselt käis müük sekretär Rita eestvedamisel ka Tartu Eesti Rahva Muuseumis, kus koguti 320 eurot. Tartu Lõunakeskuses müüdi õpetaja Maikeni eestvedamisel 180 euro eest. Lisaks laatadele müüdi küpsiseid ka Kanepi volikogu istungil, vallamajas, Aid ja Kodo kaupluses, pensionäride klubis „Ajaring“.  Ülekannetega toetasid Grete Ani, Tiit Rammul, Anu Luiga, Andres Gauk, Andrus Seeme. Oma tutvusringkonnas müüsid küpsiseid perekonnad Buhvestov, Kokk, Luts, Suislepp, Uiboupin, Keldu. Ettevõtetest toetasid Inkris Projekt OÜ ja Ekso Farm OÜ. Suurim tänu kõigile toetajatele! Kuuemeetrine ronimissein koos paigaldusega maksis 2722 eurot ja raha kogusime 2522 eurot.

Oleme rõõmsad koostöö eest, saime juurde häid kogemusi ning tahame liikuda ja ronida!

Ilvi Suislepp